Languages

Fakülte Hakkında

 

      2013 yılında kurulmuş olan Diş Hekimliği Fakültemiz doğunun parlayan yıldızı olan Fırat Üniversitesi kampüsü içerisinde yer almaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kaliteli eğitim alabilmesi için öncelikli şartlardan birisi güçlü akademik kadro ve uygun fiziki eğitim mekânlarıdır.  Bu bağlamda öğrencilerimize derslerini alabilecekleri uygun fiziki mekânların yanı sıra, 37 yıldır Tıp Fakültesi bünyesinde bulunan temel tıp bilimler içerisinde yer alan güçlü ve deneyimli akademik kadro ile birlikte, Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde bulunan genç ve dinamik akademik kadro öğrencilerimize en kaliteli eğitimi vermenin mutluluğu içerisinde olacaktır. Ayrıca Fakültemiz Bünyesinde bulunan anabilim dallarına bağlı bilim dallarının sayılarının arttırılarak geliştirilmesi ve bütün anabilim dalları için yeterli öğretim üyesi temini başlıca hedeflerimiz arasındadır.

     Bünyemizde bulunan Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ile de toplumsal görevimiz olan sağlık hizmeti sunmanın ayrıca gururunu yaşamaktayız. Öğrencilerine ve hastalarına uluslararası standartlarda en iyi ve en kaliteli hizmeti vermenin heyecanı ile hizmete başlıyoruz.

      Amacımız Doğu Anadolu Bölgesinde Diş Hekimliği alanında üst düzey söz sahibi olmak, kendinden emin ve bilimsel gelişmeleri takip eden akademisyenlerimiz ile birlikte en üst standartlarda Uzman Diş hekimleri ve Diş hekimleri yetiştirmektir. Eğitim faaliyetlerinin yanında Ağız ve Diş Sağlığı konusunda bölgemiz insanına koruyucu ve tedavi hizmetlerini sunmak ve Türk Tıbbı’na artan bir heyecanla hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

     Bu çerçevede; hedeflerimizin gerçekleşmesi için stratejik planımızda yer alan; Misyon, vizyon ve stratejik hedeflere uyumlu kaliteli bir Diş Hekimliği eğitimi verilmesini hedeflemektedir. Doğu Anadolu Bölgesinde bir sağlık merkezi olma kimliğini taşımayı hedefleyen Üniversitemize kazandırılan Diş Hekimliği Fakültemizin Avrupa Birliği Standartlarında eğitim veren Fakültelerden biri olmasını hedeflemekteyiz.