Diller

Dekan Mesajı

 

 

 

             Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne hoş geldiniz.          

      İlk olarak 2015-2016 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan fakültemiz, bu yıl beşinci kez diş hekimliğini bir meslek ve yaşam biçimi olarak seçen siz değerli öğrencilerimiz ile karşılaşmanın heyecanını yaşamaktayız.

          Fakültemiz her yıl olduğu gibi bir önceki yıldan daha fazla güçlenen akademik kadrosu ve alt yapısı ile siz değerli öğrencilerimize kaliteli bir eğitim ve hizmet sunmanın çabası içerisinde olduğumuzun bilincindeyiz.

          Fakültemiz bünyesinde hizmet veren gerek temel bilimler, gerekse klinik bilimlerdeki çok sayıda ve giderek sayıları artan değerli akademik kadromuz ile siz değerli öğrencilerimize fakültemizin misyon ve vizyonu çerçevesinde ulusal ve uluslararası düzeyde en güncel bilgileri size vermenin çabası içerisinde olacağız.

        Değerli öğrenciler kurulduğu günden beri sürekli büyüyen, gelişen, yeniliklere ayak uyduran, ve araştıran yapımız ile size öncülük etmenin inancı ve kararındayız.

       Fakültemizde temel ve klinik bilimler alanındaki teorik ve pratik eğitimimiz Fırat Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezinde verilmektedir.

        2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı sonunda ilk kez öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşayacağız. Beş yıl önce başladığımız bu serüvenin bazen zahmetli, bazen huzurlu ama her zaman dolu geçen bu sürenin sonunda mezun olacak öğrencilerimizin mutluluğunu birlikte yaşayacağız.

          Siz değerli öğrencilerimizden de beklentimiz, çok uzun gibi görünen bu sürenin kısa sürede geçeceğinin bilincine varmanızdır. Bu süre içerisinde kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek için gerekli çabayı göstermeniz ve süreç sonunda ulusal ve uluslararası düzeyde kendini iyi yetiştirmiş diş hekimleri olarak Fırat Üniversitesi Diş Hekimliğini en yüksek noktada temsil etmenizdir.

          Sevgilerimle,

          Yolunuz, yolumuz ve bahtımız açık olsun...